Akce 2004-2008

Historie   ~  2021-22  ~  2019-20 ~  2017-18  ~  2015-16  ~  2013-14   2011-12   2009-10  ~  2004-08  ~

Tábor Vlaštovky 2008: Dopis pro krále

Vedli jsme koňské workshopy na táboře Vlaštovky na téma knížky Dopis pro krále.

Dopoledne se děti mohly účastnit různých workshopů, kde se učily základům jízdy na koni, zlepšovaly svou rovnováhu nebo se učily, jak s koněm pracovat ze země. Odpoledne byla na programu celotáborová hra, které se koně párkrát aktivně zúčastnili coby koně pronásledovatelů. Pro děti to byl pořádný adrenalin, takhle rychle v lese ještě nezmizely:)

Za krásné fotky moc děkujeme Magdě Kucové! Fotogalerie ZDE.

Tábor Vlaštovky: Dopis pro krále

Závěrečný slavnostní průvod
Závěrečný slavnostní průvod
Závěrečný slavnostní průvod
Závěrečný slavnostní průvod
Jízda zručnosti
Jízda zručnosti
Jízda zručnosti podruhé
Jízda zručnosti podruhé
Práce ze země
Práce ze země
Práce ze země
Práce ze země
Práce ze země
Práce ze země
Práce ze země
Práce ze země
Práce ze země
Práce ze země
.
.
holubička
holubička
posilování
posilování
Voda, blé!
Voda, blé!

Rudolfův pohár 2008

Byli jsme se podívat na maratonu Rudolfova poháru v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem. Pro všechny to byla nové zkušenost a nadšení byli jak děti, tak dospělí. Běhali jsme mezi překážkama a fandili Čechům. Ale největší podporu měli nakonec Italové, kterým koně několikrát odmítli do vody, ti sklidili nakonec dokonce potlesk:)

Fotogalerie ZDE.

 

Lochovické kejkle 2008

V Lochovicích, kousek od nás, se pořádaly Lochovické kejkle, kde jsme byli svést pár odvážných dětí. Aby nezůstala Adélka doma sama, jela na výlet s námi, ale protože je maličká, mohla se svést autem. Koníci byli spokojení, dostali hromady odměn od dětí i jejich rodičů a na cestu domů vyráželi příjemně odpočatí. Zato my jsme měli co dělat, abysme cestou domů neusnuli:)

Fotogalerie z akce ZDEFotogalerie z programu ZDE.

Rok 2007

YMCA Festival 2007

Koňský workshop na YMCA Festivalu.

S Amorkem nás pozvali na YMCA Festival, kde se zájemci zúčastnili koňského workshopu. Jednalo se převážně o lidi, kteří na koni ještě neseděli, tak zkoušeli různé základní cviky na rovnováhu v kroku a výjimečně v klusu. Kdykoli bylo potřeba, aby Amor zůstal klidně stát, stačilo ho poškrábat na čumáku a říct "spinkej!":) Všichni si vyzkoušeli i jaké to je pomoct druhému za sebe do sedla a pak si vyměnit místa. Každá dvojice vyvinula originální způsob, jak se vyměnit bez doteku země. A na závěr jsme se byli s Amorkem cvičně podívat do velkého stanu, kde hlasitě zpívalo asi 200 lidí. Koukal, ale nakonec tam vlezl a klidně si prohlížet, co to tam všichni ti lidi dělají. Je to prostě pohodář:)

Bitva pěti armád 2007

Když už jsme měli Amora na Moravě, tak jsme ho vzali ještě na jednu zocelovací akci.

U Krnova jsme pořádali tradiční Bitvu pěti armád a Amor tam pomáhal jako jízdní posel. Byla to jeho první bitva, tak jsme zkoušeli, jak na něj bojující armády zapůsobí. Zaujaly ho, ale místo aby ho plašily, tak ho trochu probudily a z našeho stoického koně se stal onen pověstný  "příjemně temperamentní":) 

Rok 2005

Bitva Pán Prstenů 2005

Naše první podobná akce s Trevorem. Bitva Pán Prstenů se tento rok konala v nedalekém Berouně, tak jsme tam spolu vyrazili po kopytě. Jeli jsme se jen podívat a zjistit, co na nezvyklé prostředí a řvoucí, mlátící se davy bude říkat Trevor, neměli jsme žádný konkrétní plán na zapojení se do hry. Řev ho znejistil jen trošku a stačilo kousek poodejít, jinak se o vše živě zajímal a naopak si užíval živého zájmu okolí:) A dokonce jsme byli nakonec i užiteční a rozvezli jsme odpadkové koše do věží.

Rok 2004

Tábor Vlaštovky 2004

Jeden z našich prvních táborů, kde hráli koně aktivní úlohu.

Koně byli tradiční doplněk táborů ještě před tím, než jsme měli vlastního. Tohle byl ale jeden z prvních táborů s Trevorem, děti tak měly možnost vyzkoušet něco víc, než se jen svést - základy přirozené komunikace s Trevorkem, kterého měly přesvědčit, aby je následoval. A s ním to není jen tak, rád si hraje a blbnul by s váma v ohradě klidně od zítra:)

Několik fotek ZDE.

 

Historie   ~  2021-22  ~  2019-20 ~  2017-18  ~  2015-16  ~  2013-14   2011-12   2009-10  ~  2004-08  ~