Akce 2011-2012

Historie   ~  2021-22  ~  2019-20 ~  2017-18  ~  2015-16  ~  2013-14   2011-12   2009-10  ~  2004-08  ~

Rok 2012

Memoriál Evy Maredové 

V listopadu jsme se zúčastnili prvního oficiálního ročníku závodů v džigitovce, Memoriálu Evy Maredové, a hned jsme si domů přivezli jedno umístění na třetím místě v kategorii pro nejmenší. Mile nás překvapila stoupající účast i šikovnost závodících, všechny děti mají náš obdiv. Doufáme, že nadšenců bude i nadále přibývat a další závody budou už dvoudenní:)

Fotogalerie:  
Galerie Hanky Maredové 
Galerie Vlaďky Jelínkové
1. Galerie Karla Jaďourka 
2. Galerie Karla Jaďourka

Video ze závodů

.

Přelez na krk
Přelez na krk
Prkno
Prkno
Stoj ve třmeni
Stoj ve třmeni
Pěkný pozdrav je základ! :)
Pěkný pozdrav je základ! :)
Příprava...
Příprava...
Jízda zručnosti - stínání hlav
Jízda zručnosti - stínání hlav
Hod podkovou
Hod podkovou
Skok
Skok
Hod oštěpem
Hod oštěpem
Na startu
Na startu
Slalom
Slalom
Stínání hlav podruhé
Stínání hlav podruhé
A hod podkovou podruhé
A hod podkovou podruhé
Vyhlašování vítězů
Vyhlašování vítězů
Vyhlašování vítězů
Vyhlašování vítězů

Podzimní putování po stopách pokladu

Sraz byl sobotu 20.10. v 10:00 u kostela v obci Hředle a sešlo se nečekané množství účastníků, dětí i dospělých. Děti dostaly první část nalezené mapy a vedly výpravu od úkolu k úkolu, u kterých nalézaly další části mapy. Kdo chtěl, svezl se na koni, ostatní metelili vpředu a doufali, že další úkol najdou jako první.

Výprava našla vzkaz v láhvi, rozveselila skřítka, proplížila se kolem hejkala, někteří sice se srdcem v kalhotách a pláčem na krajíčku, ale přežili všichli. U vstupu do lesa museli ještě přeprat medvěda, což ovšem zvládli nečekeně hravě a za chvilku už všichni pobíhali po lese a hledali přesné místo, kde je poklad zakopán. Krajem jdou ještě teď divoké historky o tom, jak zuřivě se o poklad "dělili", ale pravdou zůstává, že to všichni přežili a u opékání oběda na ohni se snad i usmířili.

Kompletní galerii fotek najdete zde.

Podzimní putování po stopách pokladu

Vzkaz v láhvi
Vzkaz v láhvi
Jak ho vylovit?
Jak ho vylovit?
Doufejme, že nikdo nespadne...
Doufejme, že nikdo nespadne...
Zvládli to ve zdraví...
Zvládli to ve zdraví...
...a získali další kousek mapy.
...a získali další kousek mapy.
Pozor, hejkal!
Pozor, hejkal!
Medvěd, strážce lesa
Medvěd, strážce lesa
Finální kopání pokladu
Finální kopání pokladu
Rodiče to raději sledují z bezpečné vzdálenosti
Rodiče to raději sledují z bezpečné vzdálenosti
Zdolávat terén byla ovšem zábava i po nalezení pok
Zdolávat terén byla ovšem zábava i po nalezení pok
Celá mapa
Celá mapa
Trevor
Trevor
Vilík
Vilík

Cirkusový tábor s vlastním koněm 

Občas se některého klasického tábora zúčastnil i někdo s vlastním poníkem a nikdy nebylo možné vyčlenit tolik času, kolik by si zasloužili. A tak v nás uzrálo přání zorganizovat tábor pro děti s vlastním koněm.První ročník byl s mottem "Vyzkoušejte si to, co jste vždycky chtěli umět, jen jste nevěděli jak!"

Fotky od Pavlušky ZDE a od Terky ZDE.

Tábor JK Sisi Kounice 2012 

S Trevorem a Vilíkem jsme opět pomáhali s vedením tábora v Kounicích. Z dětí jsem nadšená, až na malého Káju to byly samé slečny a všechny neuvěřitelně statečné a šikovné, každá se za ten týden nejednou překonala a odvážila se zkusit něco, z čeho má běžně strach. Všechny zvládly více méně se ctí noční bojovku, i když někteří až napodruhé. To víte, pípnutí mobilu dokáže vyděsit;) Celodenní výlet všechny přežily a došly až do cíle, pro nikoho nemuselo jet záchranné auto. A to i přes jednu utopenou botu v bažině. Do jednoho se naučily vyskočit na koně v klusu. Všechny si zacválaly, některé poprvé, některé si i něco skočily nebo poprvé zjistily, jaké to je řídit koně úplně bez pomocí otěží. Všechny nakonec samostatně složily uzdečku a hlavně každá bravurně dokončila poměrně obtížný trail na ruce. Jen ta teorie, holky, ta teorie! Doufám, že příště už budou opravdu všichni vědět jaký je rozdíl mezi sudokopytníkem a lichokopytníkem. Nebo mezi ryzákem a hnědákem :-D

Děkuju Vám, dámy, za skvělý týden, bylo mi s vámi dobře. Ta knížka, kterou jste chtěly nejvíc vyprávět na dobrou noc, se jmenuje česky Muž se srdcem kovboje, anglicky prostě Monte Walsh, a napsal ji Jack Shaefer. A ty, které si neopsaly recept na bahýnko, si o něj můžou napsat na můj mail aldariel@seznam.cz, ráda vám ho pošlu. Příští rok snad nashledanou, vaše Hanka:)

Všechny fotky ZDE.

.

Vyskočit na koně je vlastně sranda;)
Vyskočit na koně je vlastně sranda;)
Zvládnou to i prťata.
Zvládnou to i prťata.
Nejoblíbenější vedoucí je ten, který má bazén.
Nejoblíbenější vedoucí je ten, který má bazén.
Z výletu...
Z výletu...
...a po výletu.
...a po výletu.
A necvičili jsme jen koně.
A necvičili jsme jen koně.

Fotky z výletu na Amálii

V neděli 27.5. bylo tak krásně, že bylo škoda zůstat na jízdárně. Připravili jsme si svačinku a vyrazili jsme s Trevorem a Listrem na malý výlet na Amálili a zase zpátky. Bylo nám krásně, všichni statečně pochodovali i jezdili, ale největší úspěch měly přestávky na svačinu;)

Zvládli jsme pořídit i pár fotek: ZDE.

Výlet na Amálii

U cíle
U cíle
Zatímco děti svačily...
Zatímco děti svačily...
...Trevor odpočíval:)
...Trevor odpočíval:)
Svačili i koně.
Svačili i koně.
Pac a pusu a jde se dál.
Pac a pusu a jde se dál.

Nový člen stáda - Gelskin

Dnes přijel náš nový koňský přírůstek, dvouletý hřebeček fjorda Gelskin, přezdívaný Guláš. Zatím se s námi a zbytkem stáda pomalu seznamuje, doufáme, že si budou rozumět a taky že je všechny trochu rozhýbe;) Zatím je vzorný, skvěle vychovaný, komunikativní, zvědavý a celkově jsme z něj nadšení. Velký dík patří chovatelce a kamarádce Verče Myslivečkové, skvěle ho připravila a Guláš jí rozhodně dělá výbornou reklamu.

 

Cadre Noir 2012

O víkendu 28.-29.1. jsme byli na semináři s paní Nadèje Bourdon, profesorkou Cadre Noir de Saumur. Dojmů z víkendu máme opravdu hodně a stále víc se nám líbí typicky francouzský hravý a nenásilný přístup ke koním i k jezdcům.

Popsat všechny dojmy je opravdu na dlouho, napíšem jen to, co nás oslovilo nejvíce:

  • Za prvé důraz na to, aby si koně našli rovnováhu opravdu samostatně, jezdec jim to "jen" usnadňuje, ale nesnaží se je nijak svazovat ani do správné pozice nutit nebo sestavovat.
  • Za druhé to byl přístup k samotným jezdcům, pro jezdce je nemožné naučit se současně správně sedět, mít nezávislou ruku a klidnou holeň, koukat pořád dopředu a dávat pomůcky ve správném pořadí a intenzitě. Proto se učitelé i žáci učí stanovit si jasné cíle a dosahovat jednoho po druhém. Není možné mít klidnou holeň, pokud nesedím v rovnováze. Není možné mít klidnou ruku, dokud nesedím vzpřímeně a neumím odpružit všechny pohyby koně v zádech. Žáci se tedy učí stanovit si jasné dílčí cíle a pak se opravdu důsledně držet jejich dosažení.

Organizátoři mají prý v plánu ve spolupráci s Cadre Noir pokračovat a uspořádat další semináře na různých místech České i Slovenské republiky. Těšíme se!

Stránky pořadatele - farma Mansberk.

Cadre Noir v Čechách

Nasedání...
Nasedání...
...příprava na ranní ježdění
...příprava na ranní ježdění
Skoková drezura
Skoková drezura
.
.
.
.
Konec drezurní lekce
Konec drezurní lekce
.
.

Rok 2011

Stěhování

Od prosince nám začínají velké přesuny domácnosti, dílen i zvěře do nového. Budeme vděční všem známým i kamarádům za pomoc. Jezdit se asi nějakou dobu nebude, ale od jara snad rozjedeme oddíl v novém domově, v obci Hředle v okrese Rakovník. Zájemci, hlašte se!:)

Svatý Martin v Dobřichovicích 2011

S Trevorkem jsme zase přijeli jako svatý Martin naproti lampionkovému průvodu. I tentokrát úplně klidně stál těsně obklopen davem dětí a lampionky bimbající okolo hlavy ho z klidu nevyvedly ani v nejmenším. Rozdali jsme podkovičky a Trevor spořádal tolik jablek, že mu lezlia ušima, děkujeme! Na zbytcích odměn pro Martinova koně hodovalo večer ještě celé stádo:)

Akci pořádalo rodinné centrum Fabianek.

0. závody v džigitovce 5.-6.11.2011

V Leči se pořádaly první pokusné závody v džigitovce. I přes dosti chladné počasí byla hojná účast a všichni soutěžící byli výborní. 

V neděli přijela Hanka Maredová a nafotila už za hezkého počasí spoustu krásných fotek dětské džigitovky. Děkujeme! Fotky najdete ZDE.

 

Tábor JK Sisi Kounice 2011

Poslední týden v srpnu jsme trávili v Kounicích na táboře, kde jsme s Trevorem potrápili pár šikovných dětí. Je ale potřeba dodat, že děvčatům patří všechna čest, malé byly odvážné a překonávaly samy sebe. Velké po týdnu dokázaly vyskočit za klusu na Trevora, některé se naučiliy během jízdy i sesedat a nasedat. A kromě toho se zvládly i učit skákat a celkově jsme si užily spoustu legrace. Ale ta teorie holky, ta teorie! :)) Doufám, že příště budou všichni vědět, jestli jsou koně licho- nebo sudokopytníci;)

Zbytek fotek je ZDE

Tábor pořádal JK Sisi Kounice.

Tábor JK Sisi

Příprava na ranní ježdění
Příprava na ranní ježdění
Trevor a jeho andílci:)
Trevor a jeho andílci:)
Výlet
Výlet
Výlet
Výlet
Závěrečné svezení rodičů:)
Závěrečné svezení rodičů:)

Dětský den MŠ Liteň 2011 

I letos jsme byli na dětský den v Litni. Tentokrát s větší parádou. Nejmenší členové Niños de Caballos něco předvedli a všechny děti se potom svezly. Čím menší děti jsou, tím více se hemží, takže na nějaké pěkné focená nezbývá čas, ale pár fotek ve Fotogalerii nakonec je.

Fotogalegie ZDE.

 

Výstava Jaro s koňmi v Lysé nad Labem 2011 

První velké vystoupení našich dětí - všechny byly pořádně nervozní, ale všechny to zvládly na jedničku. Včetně poníků. Navzdory špatným prostorovým i povrchovým podmínkám v Lysé, kdy není možné koně nijak opracovat a nerozhýbaný musí běhat v hlubokém písku, se oba chovali předpisově, zvláště Robin, kterého větší publikum očividně bavilo a až jsme se někdy nestačili divit, jak je hodný. 

Pár fotek ZDE.

Masopust v Zadní Třebani 2011  

Oddílové děti čekalo letos první vystoupení. Na masopustu v Zadní Třebáni naše děti ukázaly, co s poníkama dokáží se sedla, i na lonži na madlech. Doufejmě, že budou v Lysé minimálně stejně tak šikovné!

Fotogalerie ZDE.