Akce 2017-2018

Historie   ~  2021-22  ~  2019-20 ~  2017-18  ~  2015-16  ~  2013-14   2011-12   2009-10  ~  2004-08  ~

Rok 2018

Hraničáři

 

Koně

Pony games tým

  • únor 17.-18. Soustředění s A. Ribaultem, Hořovice
  • duben 8. Závody, Našiměřice
  • červen 2.-3. Závody, Hořovice
  • červen 30. Závody, Mělník
  • srpen 29.-31. Soustředění a rozlučka s prázdninama 
  • září 1.-2. Závody, Pardubice

Únorová sobotní jízdní lukostřelba

Příprava
Příprava
Blesk
Blesk
Vilík
Vilík
Trevor
Trevor

Soustředění s A. Ribaultem

O víkendu 17.-18. února jsme byli na první letošní pony games akci - soustředění s A. Ribaultem v Hořovicích. Arnaud je trenér i aktivní jezdec pony games a dětem i jejich dospělým trenérům a rodičům předával své zkušenosti a tipy celý víkend s neuvěřitelným elánem a optimismem :)

Galerie od Petry Jansové ZDE.
Galerie od Terky ZDE.
Galerie z Trojanovic ZDE.

Saša:
"Líbilo se mi, když jsme si krokovaly po celé hale a sbíraly vlajky. Moc se mi nelíbilo, že mi byla zima. A naučila jsem se předávky."

Vendulka:
"Bylo super, že jsem tam mohla jet s Trevorem. Naučila jsem se, jak se mají brát lépe hrnečky, jak míčky a tak dál. :) Hlavně jak v klusu I v kroku seskakovat z koně. A jsem strašně ráda, jak jsem sebrala z kuželu na Trevorovi míček. A taky bylo dobré být v cizím prostředí s Trevorem.
Akorát pan trenér nerozhýbával hnuď/ramena... :)
Bylo to super :) :)"

Fotky od naší Terky

Míša
Míša
Vendulka
Vendulka
Saša
Saša
Příprava
Příprava
Vendulka
Vendulka
Arnaud s tlumočící Bětkou
Arnaud s tlumočící Bětkou

Video moravské výpravy

 

Rok 2017

Zimní prázdniny

V prosinci a lednu mají poníci zimní prázdniny - mají je za odměnu, protože se zbytek roku snaží všem dětem vyhovět, pochopit je, trpí jejich chyby a poctivě se snaží vychovat z nich lepší koňáky a šikovnější jezdce. Pondělní a středeční tréninky zůstanou, zbytek dle individuální domluvy (co máme domluvené osobně tedy stále platí:)

Program je během zimy upravený tak, aby bavil především koně - jezdí se málo a většinou poklidně, často bez sedel, budeme pracovat ze země, tancovat ve volnosti, dělat s koňmi cirkusové kousky a zvykat je na bubáky, budeme běhat po lese, pást se, courat se, odpočívat a tak... zkrátka místo cíleného, poctivého tréninku a zvyšování kondice lidí i koní si budeme užívat pohody, nasadíme tempo koňského svobodného života, pěkně pomalu od trsu k trsu a občas si vyhodit z kopýtka.

Podzimní prázdniny

Během podzimních prázdnin vzniklo spontánně takové malé soustředění jízdní lukostřelby. Byla zima a brzy i tma, přesto se Hanka trochu fotila a natáčela na mobil. Tak nám vznikla pěkná vzpomínka na poslední zbytky letošního slunce :)

Jízdní lukostřelba - děti na podzim 2017

Zářivý zářiový trénink

Užíváme nádherných dní odcházejícího léta a Petra náležitě ocenila výjimečné osvětlení při focení :) Trénujeme pony games, bubákujeme a hlavně si hrajeme. Třeba na honěnou ;) Kompletní galerii fotek z letošních tréninků najdete ZDE.

   

První společný trénink se Sonym

První oťukávání Sonyho a společné hraní a pracování na jízdárně. Kompletní galerii fotek z letošních tréninků najdete ZDE.

   

Nová posila pony games týmu

Se začátkem školního roku nám přišla nová posila pony games týmu - malý, bílý velšský poník Sony :) Je to úplně syrový sedmiletý valach, tak s námi přejte jeho "paničce" Saše hodně trpělivosti, vytrvalosti a radosti při přípravě! Bude jí potřebovat, Sony je moc hodný, vstřícný a chápavý, současně ale velmi citlivý a někdy nejistý. Doufáme, že si rychle vezme příklad z ostaních poníků a brzy bude stejně vyrovnaný a statečný, jako oni.

Současně s námi začíná trénovat i Lyra, mladá ponička ze sousední vesnice. Lyře sebevědomí rozhodně nechybí a tak je sice nebojácná, ale někdy taky jede kam se jí zrovna chce. Pravidelnými tréninky se určitě jak vzájemná komunikace s Renatkou, tak jezdecké dovednosti obou! :)

 

Letošní závody Pony games

Výsledky z roku 2017 a podrobnosti o Pony games týmu najdete ZDE.

Duben - Plzeň

Naše první závody v pony games, děti i poníci se seznámili s druhou půlkou týmu a užili si krásné závody. Na to, že to byly naše první "opravdové" závody pony games, to byla neuvěřitelně pohodová a veselá akce. Jediné, co děti znervoznilo, bylo když museli mluvit do kamery;)

Několik fotek ZDE.

 

 

Květen - Pardubice

Nenechali jsme se rozhodit vedrem ani nedostatkem rodičů a pomocníků a celý den jsme si užili:) A nejvíc děkujeme Bleskovi, který i přes svou dušnost a velké horko dal do závodění všechno! Bohužel někde jedna členka týmu zapomněla přilbu. Kdyby ji někdo objevil, byla by šťastná.

Fotky ze závodů v Pardubicích  ZDE.

Červen - Židovice

Velmi větrné počasí, výhled z kolbiště do širých polí a pleskající bílá plachta nad opracovištěm tvořili parádní bubáky. Nakonec to ale všichni poníci zvládli, jen pár jich bylo o trochu "veselejších" než normálně ;) Vilík, Blesk i Jaffa se ovšem nenechali ničím rozhodit a pěkně všechny děti svezli.

Galerie ZDE.

Červen - Mělník

Těsně před odjezdem odpadla nečekaně půlka týmu, nakonec jsme ale jednoho poníka půjčili v místě a jeli jsme v provizorním složení. Nicméně víme, že příště raději nic přes koleno lámat nebudeme:)

Srpen - Zduchovice

Skvělé tři dny s Míšou a Kíťou - zahájili jsme je tréninkem s A. Ribaultem, francouzským jezdcem a trenérem pony games, a zakončili finálem Pony games cupu. Bylo pěkné počesí a hlavně jsou kolem pony games skvělí lidé, kteří na závodech vždy vytváří pohodovou a přátelskou atmosféru.

Letní soustředění

První letošní soustředění bylo nakonec díky odhláškám na poslední chvíli nečekaně komorní a především ve znamení příprav na dětské soustředění. Několik fotek z toho, co jsme stihli s koňmi, najdete ZDE.

    

Soustředění Po stopách divokých a bájných koní bylo náročné organizačně, ale všechny děti odjížděly spokojené. Během soustředění překonávaly a statečně se pouštěly do všeho, co jsme jim nachystali. A ocenění si nezaslouží jen děti, ale i jejich koně a poníci, u některých bylo vidět, že se překonávají! :) Krásné fotky máme od Terky Holíkové a najdete je ZDE.

       

Tábor Vlaštovky 2017

Hostovali jsme část tradičního tábora Vlaštovky, kdy se družinka táborníků pohybovala v Rohanu. Bránili tu Helmův žleb, vyzkoušeli různé tvůrčí workshopy - např. kovářský a především měli koňské workshopy, kdy se učili rozumět své rovnováze, ale i emocím a jejich (ne)vědomému zrcadlení v pohybech a držení těla. Galerie fotek od Faireho ZDE.

Několik fotek z táborového koňského workshopu

.
.
Jízdní lukostřelba
Jízdní lukostřelba
Seznamování
Seznamování
Blesk
Blesk
Důvěra
Důvěra
Příprava
Příprava
Tábořiště Rohanská osada
Tábořiště Rohanská osada
Seznamování se stádem
Seznamování se stádem
Vedení koně - rozcvička
Vedení koně - rozcvička
Ukázat cestu, netahat!
Ukázat cestu, netahat!
Vidíte ten sladěný krok?:)
Vidíte ten sladěný krok?:)
Hají
Hají
Rozcvička před jízdou
Rozcvička před jízdou
A jde se na koně
A jde se na koně
Pocit, kdy kůň chce být s vámi...
Pocit, kdy kůň chce být s vámi...
...je nepopsatelný:)
...je nepopsatelný:)
Zbytek fotek...
Zbytek fotek...
...najdete v galerii.
...najdete v galerii.

Červencové tréninky

Několik fotek z prázdninových tréninků malých profíků, členů PonyPros CZ. Kompletní galerii fotek z letošních tréninků najdete ZDE.

   

Červnový seminář a představení Galopů

Ve spolupráci s ČJF uspořádal spolek Pony games CZ seminář pro všechny, kteří pracují s dětmi a koňmi - cílem bylo představení francouzského systému vzdělávání jezdců. Přednášela jedna z nejpovolanějších osob FFE: Pascale Audonnet, která se věnuje jezdecké pedagogice již od 70.let, která založila jeden z prvních francouzských pony-klubů a je spoluautorkou mnoha knih (např. Jezdectví hrou, Z dítěte jezdcem nebo Galop pony). 

Akce se zúčastnila Hanka i Petra. Moc děkujeme za teoretickou část i za možnost vyzkoušet si některé prvky přípravy poníků naživo. Obě jsme si také odvezli svou "příručku" k výuce dětí - Galop 1 a moc se těšíme na Galop Poney o práci s předškoláky!

Společná vyjížďka na Amálii

Několik vzácných fotek ze společné vyjížďky Guláše s Vilíkem a Bleskem ZDE.

 

 

 

 

Červnový trénink pony games

Pomalu začínáme zrychlovat :) Dnešní trénink pony games byl na trávě, dlouhé dráze, kde poníci rádi běhají a někteří ji znají z lukostřelby jako cvalovou. Děti se trochu bály, poníci našeně běhali a Petra nám udělala krásné fotky. Kompletní galerii fotek z letošních tréninků najdete ZDE.

      

Květnový trénink v hale

Pár fotek z tréninku v hale na Aura ranchi. Kompletní galerii fotek z letošních tréninků najdete ZDE.

  

Dubnový trénink na jízdárně u sousedů

Několik fotek z tréninku na jízdárně sousedního JK SPONGILIT :) Kompletní galerii fotek z letošních tréninků najdete ZDE.

   

Aura cup duben

Závody pro děti ve zručnosti s prvky pony games a drezuře na Aura ranchi.

Galerie ZDE.

  

Březnové soustředění pony games

Pony games CZ ve spolupráci s ČJF pořádalo školení sudích a společný veřejný trénink pony games. Akce se konala na Aura ranchi a my jsme samozřejmě nemohli chybět! Fotky od Kamily najdete ZDE.

    

Únorový trénink pony games

První letošní trénink byl na sněhu, ale byla to legrace. Posuďte sami:) Galerie ZDE.

Z dítěte jezdcem

Hanka se zúčastnila setkání učitelů jezdectví ve Rpetech, pořadatelem je Pony games CZ. Díky za všecny sdílené zkušenosti a inspiraci!