Letní soustředění - Ke kořenům jezdeckých dogmat 2.-9.7.2017

Plánované

Letní soustředění - Ke kořenům jezdeckých dogmat 2.-9.7.2017

17. prosince v 16:25 - Hlavním cílem soustředění je zlepšení vzájemné důvěry, vyzkoušení si věcí, které se člověk bojí dělat sám nebo bez dozoru a také šíření osvěty ohledně základů anatomie, biomechaniky a koňské i jezdecké gymnastiky. Navíc letos půjdeme trochu více do hloubky - anatomie, biomechaniky i historie. Jak přesně ovlivňuje naše kondice a kvalita sedu koňský pohyb a zdraví? Kdo se skrývá pod pojmem "staří mistři"? Kolik používáme při ježdění dogmat a kolik jich dokážeme obhájit?

Letní soustředění - Po stopách divokých a bájných koní 9.-16.7.2017

17. prosince v 15:41 - Soustředění pro děti zhruba 9-15 let s vlastním koněm. Hlavním cílem je prohloubení vztahu s koněm, zvládání vlastních emocí při učení koně, zlepšení empatie a chápání koňského světa. Děti netrénujeme, to necháváme jejich domácím trenérům. Ale vedeme je k lepšímu cítění a pochopení vlastního těla a jemnosti a citlivosti vůči koním. Děti potkávají různé výzvy, jde ale o překonání a pochopeni sebe sama, ne o nějaké nebezpečné kousky. Teoretická část programu je krátká a učení stavíme především na škole hrou, práci ze země prokládáme jednoduchými cirkusovými kousky, jízdu na koni hrami, které rozvíjí jezdce i koně.

Svatý Martin na bílém koni - Lužná 11.11.2016

18. října v 12:41 - Trevor a možná i Vilík se podívají na Lampionový průvod a přivezou Martina.

JO Špalíček a novinky od září 2016

1. srpna v 00:43 - Od září opět otevíráme brány i dětem, podívejte, co máme přichystáno a rychle se hlaste do kroužků, ať víme, které otevřít! Pozor, počet míst je omezen :)

Závody 2016

2. února v 15:16 - S dětmi, které chtějí naučené dovednosti poměřit s ostatními, se snad i letos zúčastníme nějakých závodů.

17. prosince v 16:25

Hlavním cílem soustředění je zlepšení vzájemné důvěry, vyzkoušení si věcí, které se člověk bojí dělat sám nebo bez dozoru a také šíření osvěty ohledně základů anatomie, biomechaniky a koňské i jezdecké gymnastiky. Navíc letos půjdeme trochu více do hloubky - anatomie, biomechaniky i historie. Jak přesně ovlivňuje naše kondice a kvalita sedu koňský pohyb a zdraví? Kdo se skrývá pod pojmem "staří mistři"? Kolik používáme při ježdění dogmat a kolik jich dokážeme obhájit?

PROPOZICE KE STAŽENÍ

Cílová skupina

Soustředění je vhodné pro účastníky nad 15 let, mladší po domluvě nebo s doprovodem:) Na věku, velikosti ani stupni vzdělání koně nezáleží. Účastník musí být schopný postarat o sebe a svého koně samostatně nebo jen s malou pomocí.

Přesný program se přizpůsobuje přihlášeným. Je vyčleněný čas na soustředěnou práci – řeč těla, práce ve volnosti, základy akademické práce ze země, koňská gymnastika, cirkusové triky. A čas na hry, práci v terénu nebo výlety, které jsou někdy odpočinkové a někdy naopak náročné a staví dvojici před určitou výzvu. Hlavním cílem soustředění je zlepšení vzájemné důvěry, zodolnění koně i jezdce ve stresovách nebo "strašidelných" situacích (tzv. bubákování:), vyzkoušení si věcí, které se člověk bojí dělat sám nebo bez dozoru a také šíření osvěty ohledně základů anatomie, biomechaniky a koňské i jezdecké gymnastiky.

Je možné zúčastnit se i bez koně jen jako divák nebo doprovod, ale připravte se prosím na to, že s Vámi program počítá jen okrajově. Občas nastanou chvíle, kdy ostatní například odjedou na výlet na koních a Vy budete mít volné odpoledne. Ale i tak se dozvíte hodně nového a okoukáte nějaké triky od ostatních, takže úplně ztracený čas to rozhodně nebude. I když pojedete bez koně, pošlete nám prosím přihlášku předem.

Účastníci jsou rozděleni do dvou skupin - Sněženky a Machři. Mezi Sněženky patří všichni účastníci pod patnáct let a neobsedlí nebo obtížně jezditelní koně. Patří sem i účastníci s poníkem, který je na ježdění moc malý. Mezi Machry patří všichni ostatní. Program mají vždy obě skupiny přizpůsobený schopnostem.

Proběhlé

TREC Hředle 2016

27. srpna v 00:40 - První zkušební závod nijak nezmenšil naše nadšení z této disciplíny, doufáme, že bude tato disciplína pořád známější a závody častější! :)

Cirkusové soustředění 2016

27. srpna v 00:10 - Letošní soustředění bylo zase o kousek větší, organizačně náročnější a také bohatší na zkušenosti a zážitky než ty ostatní. Jsme plní nových plánů a nápadů na příští rok!

Cirkusové soustředění 2015

1. září v 23:03 - S měsíčním miminkem v kočárku to pro mě bylo zatím asi nejnáročnější soustředění, měla jsem ale skvělé účastníky i pomocníky, takže vzpomínky jsou samé dobré. Posuďte sami, fotky jsou výmluvné - díky, Taro!

Tábor Vlaštovky

30. července v 23:51 - S Vilíkem a Trevorem jsme zase jednou dělali koňské workshopy, bylo jich jen pár, ale bylo to pěkné:)

Červnové soustředění

30. června v 10:06 - Na červnové soustředění vyšlo tak teplé počasí, že děti po obědě ani nechtěly hned jezdit :) Tak jsme kromě trénování drezurní úlohy krášlili sudy a jinak tvořili...

12. Ranch Rodeo Smečno

3. června v 22:35 - 30.5. jsme se zúčastnili Mini-rodea ve Smečně, děkujeme všem pořadatelům za akci a za skvělé ceny pro všechny děti!

Květnové soustředění

24. května v 17:54 - Měli jsme krásné počasí a nezvykle pestrý program:)

Druhé dubnové soustředění - vystoupení Zatmění

30. dubna v 11:56 - Toto soustředění bylo jedno z těch velmi nabitých:) Děti trénovaly pohyb, tanec, ze země sebe navzájem i koně a ještě stihly vymyslet a připravit vystoupení, včetně kostýmů pro sebe a koně.

Vilík v novinách:)

26. dubna v 09:44 - Týdeník Raport.cz napsal krátkou zprávu o Aura Cupu a najdete u ni naši skokovou skupinku - Vilík s vodičem Petrou a závodnicemi Agátkou a Luckou.

Dubnové závody 2015

22. dubna v 15:24 - S částí dětí jsme se zúčastnili mini-skokových a trailových závodů s vodičem na ranči Aura v Krupé

První dubnové soustředění

13. dubna v 11:41 - První dubnové soustředění bylo jen malé a hlavně jsme trénovali na závody.

Březnové soustředění

22. března v 22:50 - Celý týden nás strašili deštěm a dokonce sněhem, ale nakonec jsme měli krásné slunečné soustředění.

Únorové soustředění

16. března v 18:50 - První letošní soustředění bylo komornější, ale za to intenzivnější než obvykle.

Špalíček na Facebooku

7. prosince v 23:35 - Nově máme stránku i na Facebooku...

Podzimní soustředění 2014

8. listopadu v 23:42 - Máme tu fotky z prvních dvou soustředění:

Jezdecký kroužek

1. září v 18:02 - Blíží se nám předvánoční shon s vyřizováním objednávek v Hůrce, proto mají koně od 8.12. vánoční prázdniny. Až do ledna budou pracovat jen kondičně a užijí si zasloužené volno od pravidelných hodin a dětského štěbetání. Každý učitel ho někdy potřebuje:) Koncem ledna se brány Špalíčku obnoví, jen organizace bude trochu jiná - všechny změny sem co nejdříve vyvěsíme. P.S.: Sbírat korálky a jezdit kydat můžete i nadále kdykoli.

Cirkusové soustředění

20. srpna v 17:28 - Toto cirkusové soustředění byla jedna z nejlepších akcí, které jsem zažila. Fotky jsou myslím výmluvné:)

Tábor Kůň a jeho chlapec

19. srpna v 16:25 - Tábor byl náročný, hlavně kvůli počasí, ale nakonec snad ty dobré zážitky převážily :) Pokusím se během podzimu napsat i něco podrobnějšího, do konce září na to určitě nebude čas.

Dětský den Rakovník

23. června v 16:20 - 22.6. jsme byli svést děti na dětské dnu v Rakovníku a naše dvě jezdkyně ukázaly i něco na koni.

Květnová soustředění

11. května v 10:55 - Obě květnová soustředění byla samý kopeček a hodně běhání. Koně si to užili a děti taky. Jen byly některé trochu unavené;)

Dubnové soustředění

13. dubna v 16:37 - Na duben bylo soustředění naplánováno jen jedno a už je za námi. Předpověď počasí nás strašila deštěm, tak jsme pro jistotu odložili plánovaný výlet, ale nakonec bylo krásně a užili jsme si skvělý víkend - v pátek první vyjížďku se všemi koňmi a v sobotu ježdění i práci ze země a "strašení" Guláše:)

Březnová soustředění

13. dubna v 16:32 - Obě březnová soustředění máme za sebou, každé v jiném složení a obě moc povedené. Děti se učily jednoduché prvky trikového ježdění, vyskakovat na koně za jízdy i samostatně jezdit. A samozřejmě nechyběla práce ze země a jízda zručnosti.

Memoriál Evy Maredové 2013

11. listopadu v 23:33 - Přihlášení závodníci se s blížícím se závodem postupně odhlašovali a několik dní před závodem jsme dokonce zvažovali, jestli závody nezrušit...

Kurz Kounice 14.-15.8.

17. srpna v 14:23 - Hanka s Matějem vedla v Kounicích kurz cirkusových kousků, práce ze země a tak podobně.

Letní tábor je za námi

30. července v 14:29 - Děti proletěly celý svět a navštívily různá historická období. Počasí bylo většinu tábora krásné a vyzkoušeli jsme si všichni něco nového - podívejte na fotky:)

Trevor jednorožcem

28. března v 20:14 - Brzy na jaře hrál Trevor jednorožce ve studentském klipu k písničce skupiny Suffocate With Your Fame.

Skijörding

24. února v 18:25 - Dnes jsme užívali sníh a vyzkoušeli jsme skijörding.

Memoriál Evy Maredové

8. prosince v 21:55 - Zúčastnili jsme se prvních oficiálních závodů v džigitovce a hned s umístěním :)

Podzimní putování po stopách pokladu

15. října v 20:08 - Sraz byl sobotu 20.10. v 10:00 u kostela v obci Hředle a sešlo se nečekané množství účastníků, dětí i dospělých.

Cirkusový tábor s vlastním koněm

11. srpna v 22:33 - Během pořádání klasických táborů v nás uzrálo přání zorganizovat tábor pro děti s vlastním koněm. Tak je tu první ročník s mottem "Vyzkoušejte si to, co jste vždycky chtěli umět, jen jste nevěděli jak!" A nemusí to být jen džigitovka a cirkusové kousky, fantazii se meze nekladou. Zvány nejsou jen děti, ale i dospělí, kteří si rádi hrají.

Tábor JK Sisi Kounice 2012

15. července v 23:24 - Dnes jsme se s Trevorem vrátili z tábora v Kounicích, Vilík tam ještě zůstal na druhý turnus, snad bude sekat dobrotu;)

Fotky z výletu na Amálii

27. května v 21:50 - V neděli 27.5. bylo tak krásně, že bylo škoda zůstat na jízdárně.

Nový člen stáda - Gelskin

22. května v 18:21 - Dnes přijel náš nový koňský přírůstek, dvouletý hřebeček fjorda Gelskin, přezdívaný Guláš.

Koňské soustředění a tábor v Kounicích 2012

1. dubna v 22:55 - V červenci budeme letos s Trevorem i Vilíkem dva týdny vypomáhat na táborech v Kounicích. Jestli v těch termínech ještě nic nemáte, rádi vás uvidíme:)

Cadre Noir 2012

30. ledna v 21:53 - O víkendu 28.-29.1. jsme byli na semináři s paní Nadèje Bourdon, profesorkou Cadre Noir de Saumur.

Stěhování

1. prosince v 03:56 - Od prosince nám začínají velké přesuny domácnosti, dílen i zvěře do nového.

Svatý Martin v Dobřichovicích 2011

11. listopadu v 01:03 - S Trevorkem jsme zase přijeli jako svatý Martin naproti lampionkovému průvodu.

0. závody v džigitovce 5.-6.11.2011

6. listopadu v 04:08 - V Leči se pořádaly první pokusné závody v džigitovce.

Tábor JK Sisi Kounice 2011

29. srpna v 01:52 - Poslední týden v srpnu jsme trávili v Kounicích na táboře, kde jsme s Trevorem potrápily pár šikovných dětí.

Dětský den MŠ Liteň 2011

1. června v 02:38 - I letos jsme byli na dětský den v Litni. Tentokrát s větší parádou.

Výstava Jaro s koňmi v Lysé nad Labem 2011

27. března v 04:35 - První velké vystoupení našich dětí - všechny byly pořádně nervozní, ale všechny to zvládly na jedničku. Včetně poníků.

Masopust v Zadní Třebani 2011

5. března v 04:17 - Oddílové děti čekalo letos první vystoupení.

Svatý Martin v Dobřichovicích 2010

12. listopadu v 01:25 - V Dobřichovicích hledal lampionkový průvod svatého Martina na bílém koni.

Indiánský tábor v Leči 2010

8. srpna v 03:17 - První srpnový týden jsme pořádali dětský tábor v Leči. Byl skvělý, hlavně díky skvělým lidem, díky patří dětem i vedoucím!

Dětský den MŠ Liteň 2010

1. června v 02:39 - S Vilíkem jsme byli svést děti z mateřské školy v Litni na dětském dni.

Zvířátkový den v Dobřichovicích 2010

21. května v 00:26 - Klub malých dětí Lumen pořádal opět zvířátkový den a jako loni mohly děti pohladit Adélku a svést se na Vilíkovi.

Vánoční vyjížďka 2009

29. prosince v 23:10 - Po vánocích jsme se vydali spolu s partou z ranče Caballos na návštěvu Dáši a Václava v Hostími u Berouna.

Westernové závody 2009

29. prosince v 23:10 - 10.10. jsme byli s Trevorkem vyzkoušet westernové hobby závody v Libušíně.

LARP Zlenice 2009

26. června v 19:10 - S Trevorkem jsme jeli doslova přes kopec na LARP Zlenice.

Zvířátkový den v Dobřichovicích 2009

10. května v 00:12 - Klub malých dětí Lumek měl zvířátkový den a jako jeden bod programu bylo svezení na Vilíkovi.

Masopust ve Svinařích 2009

31. ledna v 14:20 - Děti si namaskovaly sebe i koně a vyrazili jsme na masopustní průvod.

Tábor Vlaštovky 2008: Dopis pro krále

28. července v 18:40 - Vedli jsme koňské workshopy na táboře Vlaštovky na téma knížky Dopis pro krále.

Rudolfův pohár 2008

22. června v 00:09 - Byli jsme se podívat na maratonu Rudolfova poháru v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem.

Lochovické kejkle 2008

15. června v 12:31 - Kousek od nás se pořádala akce, kde jsme byli svést pár odvážných dětí.

YMCA Festival 2007

13. října v 01:55 - Koňský workshop na YMCA Festivalu.

Bitva pěti armád 2007

15. září v 10:13 - Když už jsme měli Amora na Moravě, tak jsme ho vzali ještě na jednu zocelovací akci.

Bitva Pán Prstenů 2005

8. května v 01:35 - Naše první podobná akce s Trevorem.

Tábor Vlaštovky 2004

30. srpna v 01:24 - Jeden z našich prvních táborů, kde hráli koně aktivní úlohu.

Co třeba čekat?

Jen se nezamotat
Jen se nezamotat
Kopeček;)
Kopeček;)
Hop
Hop
Kam to asi poletí?
Kam to asi poletí?
A co teď?
A co teď?

Termín a místo

 • 9.7. do 16.7.2017
 • statek v okrese Rakovník v obci Hředle u Krušovic, č.p. 25
 • MAPA
 • Příjezd v neděli 9.7. 2017 po 12:00 hodině. Odjezd v neděli 16.7. kdykoli během dne. Ani na jednu neděli není připravený program, jsou určeny pro zabydlení, popř. zabalení.

Ceny a platby

 • 5.500,- Kč na osobu, 2.000,- Kč pokud jedete pouze jako divák nebo doprovod
 • Pokud uhradíte částku do 30.4. 2017, je cena soustředění jen 5.000,- Kč
 • Pro úhradu použijte: a) bankovní převod na účet: 2300827949/2010, do poznámky uveďte jméno přihlášeného. b) placení v hotovosti
 • Teprve po připsání částky na účet je Vaše místo rezervováno, do té doby Vás může kdokoli předběhnout! Počet míst je značně omezen, abychom se mohli všem účastníkům poctivě věnovat. 

Ubytování a strava

 • Na louce u koní ve vlastních stanech.
 • K dispozici je Tee-pee a historické stany jako klubovna a sedlovna, kadibudka a barel s užitkovou vodou pro koně a na umytí rukou. Jíst a vykoupat se děti chodí do nedalekého statku. V případě nějaké katastrofy je možnost ústupu do podkroví statku.
 • Strava je minimálně třikrát denně, snažíme se stíhat i svačiny, ale ne vždy se to povede:) Začínáme nedělní večeří a končíme nedělní snídaní. Speciální diety a alergie na potraviny prosím nezapomeňte vyplnit do přihlášky.

Ustájení

 • Koně mají k dispozici malé boxy nebo výběhy se stínem nebo přístřeškem. Koně, kteří se znají, mohou být spolu, ostatní budou odděleni tak, aby na ostatní koně viděli, ale dělil je „kopající“ ohradník.
 • V ceně je neomezené množství sena i vody. Jádro nebo granule vezměte prosím vlastní.
 • Krmení a sbírání bobků v ceně není, každý účastník musí být schopný postarat se o svého koně sám, s těžkými věcmi pomůže vedoucí.

Dojmy z minulosti

Poslouchejte
Poslouchejte
Zamyšlení
Zamyšlení
Co to je?
Co to je?
Už můžem?
Už můžem?
To je málo
To je málo
To je moc
To je moc
Teď jsme to zvládli!
Teď jsme to zvládli!
Taky to umí:)
Taky to umí:)
Už se na vás těší!
Už se na vás těší!
Nebeská
Nebeská
Hlavně nebrzdit:)
Hlavně nebrzdit:)
Někteří zatím opatrně...
Někteří zatím opatrně...
Slepá důvěra
Slepá důvěra
Hop
Hop
Příprava
Příprava
Kompliment
Kompliment
Up!
Up!
TREC
TREC
Jen se nezamotat
Jen se nezamotat
Jezdecká rozcvička
Jezdecká rozcvička
Střelecké zátiší
Střelecké zátiší
Houpačka
Houpačka
Dej to sem!
Dej to sem!
Pochodňová
Pochodňová
Slepá důvěra level 2
Slepá důvěra level 2
Honem pro míč
Honem pro míč
Co to táhne?
Co to táhne?
Kuk
Kuk
Hlavně nespadnout
Hlavně nespadnout
Dosáhne?
Dosáhne?
Jak se to hýbe?
Jak se to hýbe?
Dokola
Dokola
Hají
Hají
Skok
Skok
Boj
Boj
Kam jak ukázat?
Kam jak ukázat?