Nabídka výuky v Hůreckém dvoře

Jezdecký oddíl Špalíček pro děti

Cvičení a jízda na ponících pro děti od jednoho roku. Sportovní, výtvarné, pohybové a dramatické kroužky pro předškolní, mladší školní i starší děti - turistický, cirkusový, lukostřelecký, taneční a dramatický, výtvarný a mnoho dalšího. Během roku se konají i různá víkendová soustředění a prázdninové tábory a pobyty. 
Nabídku najdete ZDE.

Jezdecký oddíl PonyPros CZ pro starší děti a mládež

Jezdecký oddíl pro děti, které chtějí vážně trénovat, vzdělávat se a zlepšovat své dovednosti s koňmi. Není vhodný pro děti, které se chtějí jen tak občas svést nebo jsou pro ně koně okrajovým zájmem. Podrobnosti ZDE.

Pravidelný, systematický trénink

Pro jezdce nad 10 let na vlastním koni. Pro jezdce nad 15 let na našich koních. Trénink plánuje a vede Hanka Neugebauerová a zahrnuje kompletní přípravu jezdeckého koně po psychické i fyzické stránce. Tréninky je možné pojmout i jako přípravu na obsednutí či obsednutí a základní přiježdění mladých koní. Trénink zahrnuje: 

 • Korekce sedu
  • pro začátečníky i pokročilejší jezdce, cviky na uvolnění, zlepšení rovnováhy a především na uvědomění si vlastního těla a jeho působení na koně, základy biomechaniky jezdectví.
 • Příprava tréninku
  • jak smysluplně  trávit čas na jízdárně. Příprava a rozhýbání koně i jezdce, stanovení cílů, rozumný výběr nároků a konkrétních jízdárenských cviků - k čemu které cvičení vlastně slouží? Jak využít přechody, vyjíždění rohů nebo vlnovky a traversály? Proč potřebuje jízdárenskou gymnastiku každý jezdecký kůň a proč k tomu vlastně jízdárna není potřeba?:)
  • jak si smysluplně rozplánovat jezdeckou zátěž na týden, na měsíc a na sezonu. Kolik a jakého potřebují koně odpočinku? Jak zvyšovat zátěž a posoudit výkonnost koně i svou vlastní? Jak odhadnout optimální zátěž, která nepřetěžuje, ale zdravě buduje? Potřebují i hobby koně nějaký jezdecký plán? Jak udržet tréninkový plán pestrý?
 • Lonžování
  • není to, když koník kůň běhá na lonži dokola! K čemu lonžování vlastně slouží? Jak lonžovat tak, aby to mělo pro koně gymnastický efekt? Jak a proč (ne)vyvazovat? Jak na lonži dát zádrž, přistavit koně nebo aktivovat záď a uvolnit hřbet?
 • Práce ze země
  • není jen o hraní a zábavě, i když to je důležitá součást:) Uvolnění a rozhýbání koně před jízdnou, gymnastika, protažení, posilování, sebenesení, vysvětlení nových cviků a budování statečnosti a samostatnosti - to vše je možné pomocí korektní práce ze země. 

Na našich koních

Pokud se učíte u nás, je nabídka podmíněna docházkou ideálně 1-2x týdně, minimálně však 1x za 14 dnů. Jedná se de facto o částečný pronájem koně, dostanete na starosti jednoho z našich koní, se kterým můžete práci i vztah postupně budovat. Neprovozujeme jízdárnu, kde se jednou za čas přijdete svést na znuděném koni.

Na vlastním koni

Pokud chcete trénovat s vlastním koněm, je možné domluvit pravidelné tréninky jednou za určitý časový úsek a dvojice po tréninku dostane "domácí úkoly" na kterých do dalšího tréninku pracují. Jezdec s trenérem si nastaví konkrétní cíle, kterých postupně dosahují. Díky komplexnímu přístupu francouzské metodiky GalopsⓇ má jezdec vždy jasnou představu o tom, kam jde a jakých dílčích cílů musí dosáhnout, aby se tam dostal. Drezurní práce staví na akademickém přístupu k jezdectví, cílem je veselý, aktivní kůň, který je obratný, lehký v ruce a sám se nese. Laterální cviky jako dovnitř plec nebo dovnitř záď jsou základem práce, ne výsledkem. 

Cena s vlastním koněm: 300,- Kč na hodinu / 1.500,- Kč půlročně (trénink 1x měsíčně + tréninkový plán)
Cena na našich koních: 1.200,- Kč měsíčně / 6.000,- půlročně (pouze pravidelná docházka)

Jednorázové hodiny - s vlastním i naším koněm

Cena: 400,- Kč/hod
 • Řeč těla na koni - základy jezdecké gymnastiky a rovnováhy, správné dýchání, uvědomění si vlastního těla a jeho působení na koně, jezdecká biomechanika
 • Řeč těla ze země - základy koňské komunikace a možnosti i hranice jejího využití ve výchově a výcviku, vědomé držení těla, kontrola pozice ramene, kroků a dechu, kontrola emocí
 • Cirkusové kousky - základní jednoduché cirkusové triky pro radost i ty složitější a gymnastické, koně je možné naučit cokoli!

​Cena: 300,- Kč/hod

Vyjížďky

 • Vyjížďka Pohodovka - klidná krokovka nebo klusovka jako odpočinek. Pro pokročilé, ohleduplné jezdce, podmínkou je absolvovat alespoň jednu hodinu u nás na jízdárně, aby se jezdec seznámil s naším koněm a my s jeho jezdeckým stylem. Počet jezdců záleží na jejich váze a velikosti, máme menší koně:)

​Cena: 500,- Kč za vyjížďku (1-2 hodiny)

 • Klidná procházka na ruce - vhodná i jako dárek pro maminky a tatínky, babičky a dědečky, kteří vždy chtěli ježdění zkusit, ale nemohou si na něj udělat pravidelně čas. Nebo pro nejmenší děti, které chtějí s poníkem na procházku. Počet jezdců záleží na jejich váze a velikosti:)
Cena: 400,- Kč za procházku 1-2 koně
800,- Kč za procházku 3-4 koně
(cca 60-90min i s přípravou koní, počet jezdců cenu neovlivňuje)
 • Vícehodinový nebo celodenní výlet. Cíl a tempo je individuální. Pro pokročilé, ohleduplné jezdce, podmínkou je absolvovat alespoň jednu hodinu u nás na jízdárně, aby se jezdec seznámil s naším koněm a my s jeho jezdeckým stylem. Počet jezdců záleží na jejich váze a velikosti, máme menší koně:)

​Cena: domluvou

 • TREC na nečisto - jízda s mapou, terénem, kontrola rychlosti a vyzkoušení si překážek. Celodenní program pro téměř neomezený počet účastníků s vlastním koněm.

​Cena: 2.000,- Kč za program (počet jezdců cenu programu neovlivní)
(počet jezdců max. 20, počet diváků a pomocníků neomezený:) 

 • Cross Country - zdolávání náročnějšího terénu, prudké svahy, seskoky, kmeny, potoky. Bezpečnostní pravidla při překonávání ze země i ze sedla. Pro zkušenější jezdce, kteří chtějí dobrodružnější vyjížďku nebo vyzkoušet některé překážky z extreme trailu a cross country.

​Cena: 300,- Kč na hodinu + 200,- Kč za každou další hodinu

Na co se připravit...

Lonž

  Cvičení na lonži je vhodné pro úplné začátečníky i pro pokročilé jezdce. Začátečník získá základní stabilitu a rovnováhu, přestane se bát a především se naučí trochu vnímat a ovládat své tělo, než se pokusí ovládnout i to koňské. Pro pokročilé jezdce je to výborné cvičení na uvolnění, protažení a rovnováhu v situaci, kdy se mohou soustředit opravdu jen na sebe.

  Cvičení jsou velice různorodá, někdy spíše formou hry, např. míčové, jindy fyzicky docela náročná. Chod a velikost koně i obtížnost cviků se vždy přizpůsobují zkušenostem i schopnostem jezdce. K začátečníkům jsme ohleduplní, ale dokážeme zapotit i opravdu zkušené jezdce.

Jízdárna

  Pohodlí koně je pro nás velice důležité, zoufale se snažíme zabránit tomu, aby se z našich koní stali otupělí provozáci, tak typičtí pro mnoho (nejen) českých jízdáren a jezdeckých škol. Jezdce pustíme z lonže až když se dokáží učit koně ovládat aniž by mu ubližovali. Učí se koně ovládat jemně, komunikovat hlavně sedem a kontaktem holení. Teprve když je sed nezávislý a v rovnováze, dostávají uzdečku a učí se používat otěže, udržovat ohleduplný, pružný a pro koně příjemný kontakt.